Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... temei legal sporuri
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

temei legal sporuri

Buna ziua
In ultimul timp, tot mai multi fosti angajati solicita adeverinte care sa cuprinda sporurile primite in perioada 1990-2001 ( ore suplimentare, premii, fidelitate, periculozitate, diverse agaosuri ), cerand, totodata, sa inscriem si temeiul legal pt acordarea lor.
Aceste sporuri NU sunt sporuri cu caracter permanent, dar din cauza leguslatiei stufoase din acea perioada ne este greu sa identificam temeiul legal.
Ar putea fi Legea 10/1972 si Legea 57/1974?
Precizez ca este vorba de salariati ai unei SC
Multumesc
Ati mai deschis un topic aici
www.avocatnet.ro/forum/discu...