avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Durata de amortizare mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Durata de amortizare mijloc fix

Care este durata de amortizare pt un storcator fructe in val de 6000 lei?
Ultima modificare: Marți, 19 Martie 2019
george-neagu, moderator
La ce este folosit? Sunteti restaurant?
da,suntem restaurant
Aveti la codul: 2.1.23. Maşini, utilaje şi instalaţii pentru circulaţia mărfurilor, fie 2.1.23.3. Maşini şi utilaje pentru prepararea mâncărurilor, fie 2.1.23.6 Alte maşini, utilaje şi instalaţii neregăsite în cadrul clasei 2.1.23.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Care e codul clasei de amortizare pentru inregistrare? Georgeta C. Georgeta C. Buna ziua. Firma a achizitionat din China o camera video pt forat puturi in valoare de 1310 dolari. Care ar fi codul clasei de amortizare pentru ... (vezi toată discuția)
Mijloc fix iuli-ana iuli-ana Buna ziua, Unde pot incadra o masina pentru spalat pardoseli ca durata de amortizare in catalogul de mijloace fixe. Studiez problema de 2 zile si nu reusesc ... (vezi toată discuția)
Cod clasificare statie incarcare masini electrice DORINA GHEORGHE-SAVIN DORINA GHEORGHE-SAVIN Buna ziua! Va rog sa-mi raspundeti daca identificati codul de clasificare pentru statie incarcare masini electrice. Eu am parcurs catalogul dar nu gasit un cod ... (vezi toată discuția)