Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cat trebuie sa platesc din salariu ca sa nu fiu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cat trebuie sa platesc din salariu ca sa nu fiu executat?

Buna seara, va rog frumos sa mi spuneti cum sa platesc si cat in urmatoare a situatie: am venit net de 2900, am 725 pensie alimentara de platit lunar, am rata la banca de 1400 si debit restant la pensia alimentara 15 luni si rata taxa judiciara timbru 705 lei. Toate pe luna. Ce trebuie sa platesc ca sa nu fiu executat? Multumesc
Mimita5, utilizator
Ca să nu fiți executat silit trebuie să fiți cu plata pensiei copilului LA ZI.

Altfel, dacă aveți restanțe nu aveți nici o șansă să scăpați de executarea silită. Singura posibilitate ar fi, o înțelegere amiabilă cu creditorul.
Dapix, utilizator