Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... anularea contractului individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

anularea contractului individual de munca

buna. ma numesc carmen marinas si sunt consilier juridic. am nevoie de un sfat de la cineva cu experienta pe litigii de munca. lucrez intr-o institutie publica. orice angajare se face pe baza de concurs. dupa stabilirea candidatilor admisi directorul gen. da decizie de incadrare. pe baza deciziei eu fac contractul de munca. in momentul in care am redactat contractul am gresit durata contractului - nedeterminata in loc de determinata. cum pot rectifica greseala?
Fa act aditional de modificare a duratei.(semnat de ambele parti contractante)
Buna, am patit si eu la fel, dar nu mi-au acceptat actul ad. din nedeterminata in determinata, doar invers au spus ca e posibil.
Bafta !
multumesc pt raspunsuri. salariatul nu vrea sa semneze actul adit prin care se schimba perioada nedeterminata in determinata. directorul nu vrea sa il angajeze pe nedeterminata. ma pot adresa instantei pt anularea contractului?
Contractul a fost inregistrat la ITM deja ?

multumesc pt raspunsuri. salariatul nu vrea sa semneze actul adit prin care se schimba perioada nedeterminata in determinata. directorul nu vrea sa il angajeze pe nedeterminata. ma pot adresa instantei pt anularea contractului?

nu esteo cauza de nulitate eroarea din cim.