Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Datorii contribuții de sănătate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Datorii contribuții de sănătate

Bună seara,
Am primit un certificat fiscal în care figurez cu datorii pentru contribuții de sănătate calculate la venituri realizate in 2008-2011. In perioada 2007-2011 am avut un PFI deschis în baza unei convenții civile, dar in 2011 la închiderea conventiei am solicitat un certificat fiscal în care nu apar cu datorii. Am înțeles că este vorba de o lege apărută în 2011 aplicata retroactiv. Cum pot contesta aceste datorii? Menționez că în acea perioadă eram studentă la stat, iar decizia de impunere a fost emisă in 2013 și trimisă catre fosta adresa de domiciliu.
Mulțumesc
chrysthyn, utilizator