Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Când voi avea permisul inapoi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Când voi avea permisul inapoi

Am cumpărat o masina cu numere de Slovacia acum o luna , iar ieri am fost oprit de poliție și mi s a întocmit dosar penal și reținerea permisului și pentru numere false pentru ca fostul proprietar a avut numere roșii care au expirat iar eu circulam cu numerele de Slovacia , masina fiind radiată in țara respectiva .
Iar la vânzare mie nu mi s a comunicat faptul ca masina a fost înscrisă , domnul respectiv mi a spus ca actele sunt valabile încă 6 luni iar eu pot conduce masina pana in Septembrie .
Ce este de facut ? Am primit o dovada pentru reținerea permisului de conducere dar acesta este fără drept de conducere ? Menționez sa repet faptul ca eu nu aveam habar ca masina a fost înscrisă pe România .
Heidaei, utilizator
Buna ziua,
La un an dupa executarea pedepsei pentru circulatie cu numere false.
Pedeapsa este de la 1 la 5 ani ... EU vred ca AS fii absolvit de vina , dar Pentru asta TRB sa astept instansa