Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acordare Ajutor deces
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acordare Ajutor deces

Buna ziua. Cumnata mea a decedat in 2018, fiind singurul parinte a doi copii minori, si avea o asigurare facuta la cei de la NN..care ne au dat un ajutor de deces . Copii cand pot folosi ajutorul acesta, la implinirea varstei de 18 ani sau si acum?
Ajutorul de deces trebuie solicitat de la Primaria. Sumele din acea asigurare se restituie conform clauzelor din contractul de asigurare. Mai bine mergeti sa discutati cu ei.