avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1048 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Contract de lucru in strainatate, cont bancar in ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Contract de lucru in strainatate, cont bancar in Romania

Buna ziua! Daca dispun de un contract de lucru in afara tarii, dar contul bancar este in Romania (ca si cont de salariu), exista posibilitatea sa mi se puna poprire in cazul in care nu am reusit sa platesc la timp ratele bancare??
Ultima modificare: Marți, 26 Martie 2019
GeorgeeBurcea, utilizator
Cel mai recent răspuns: GeorgeeBurcea , utilizator 19:23, 26 Martie 2019
Da îți trage banii din cont deschideți contul în străinătate și nu îți trage acolo
Am inteles. Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Doresc să mă angajez dar am poprire pe conturi. dacă îmi fac un cont nou pot evita poprirea pe salariu? Doubblecc Doubblecc Am propire pe conturi bancare in urma neplatii unei facturi catre o firma de produse cosmetice ,am fost data in judecata si drept urmare conturile bancare ... (vezi toată discuția)
Salariu in contul sotiei smart28 smart28 Buna ziua. Am probleme cu achitarea datoriei catre banci (un credit de nevoi personale simplu). Momentan primesc salariu \"in mana\", insa va trebui sa imi fac ... (vezi toată discuția)
Poprire cont mickeysol mickeysol Buna ziua! Am tot cautat pe site un raspuns la problema mea si tot nu sunt lamurit, va rog sa ma ajutati. Am facut un credit pentru nevoi personale acum 5 ani ... (vezi toată discuția)