Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenda care are la baza doar o sesizare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenda care are la baza doar o sesizare?

Buna ziua,daca exista o petitte pe numele unei persoane,nu se cunoaste persoana,ci doar masina pe care a condus.o,dar care este a unei firme.Nu se incalca principiul.aflarii adevarului?nu trebuie ca politistii sa adune probe pt a se identifica daca persoana care se prezinta este intradevar faptuitorul? Este legal ca politistul dupa audiere si la 1 saptamana de la comiterea faptei sa dea amenda pt tulburarea linistii publice?Asa zis.ul faptuitor nu a vrut sa declare nimic.Este normal ca un alt coleg sa contrasemneze PROCESUL VERBAL?multumesc
Denage, utilizator