Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Ghene de gunoi
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Ghene de gunoi

Buna. As avea o intrebare. Eu locuiesc la etajul 1 al unui bloc. La parter a fost infiintat magazinul Profi,care in unul din spatii,care vine exact sub bucataria noastra,depoziteaza tot gunoiul strans. O data pe saptamana vine masina de gunoi si il ridica. Intre timp noi suportam mirosul insuportabil. Mentionez si ca am 3 copii minori care respira acel aer. Se poate face ceva legal pt a rezolva cumva această problema ? Va multumesc.
Sesizati oficial autoritatea de sanatate publica
Puteti sesiza in scris, cu nr. de inregistrare/ data, Directia judeteana de sanatate publica (pentru pericol de infectii si mirosuri pestilentiale), Directia judeteana sanitar-veterinara (pentru pericol soareci, sobolani, tantari, muste, etc. purtatoare de infectii), Agentia teritoriala de mediu (poluare mediu), primaria (pentru mod de depozitare gunoaie).