Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj neindemnizat 2019
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj neindemnizat 2019

Dupa ce se incheie perioada de somaj indemnizat (12 luni), se poate trece la statutul de somer neindemnizat ? In acest ultim caz, se mai beneficiaza de asigurare de sanatate ? Dar de vechime pentru pensie si care este baza lunara de calcul ?
Se poate trece la statutul de somer neindemnizat, situatie in care nu beneficiati de asigurare la sanatate si lde stagiu de cotizare la pensie