Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie impunere ANAF pt CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie impunere ANAF pt CASS

Bună ziua! Am primit o decizi de impunere pentru plata contribuției CASS pt 2015. Având în vedere ca eu în 2015 nu am fost în tara și nu am obtinut nici un venit,pe ce ar fi putut sa calculeze? Se poate contesta aceasta decizi?
Pe decizia de impunere gasiti mentionata procedura de contestare.
Da,intenționez sa contest. Eram doar curioasă ,pana ajung la ANAF, sa înțeleg pe ce baza au considerat ca ar trebui sa plătesc, având în vedere faptul ca nu am obtinut venituri în 2015/2016/2017 în tara. Mai ales ca eu în 2015 când am fost la medic am plătit când eram în tara deoarece nu eram asigurată.

POPA GHEORGHE a scris:

Pe decizia de impunere gasiti mentionata procedura de contestare.

Este posibil ca in evidentele ANAF sa figurati cu venituri nedeclarate de dvs. Inainte de a contesta puteti cere lamuriri la ghiseu.
Cum conteşti decizia de impunere de la ANAF?
[ link extern ]