avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie impunere ANAF pt CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie impunere ANAF pt CASS

Bună ziua! Am primit o decizi de impunere pentru plata contribuției CASS pt 2015. Având în vedere ca eu în 2015 nu am fost în tara și nu am obtinut nici un venit,pe ce ar fi putut sa calculeze? Se poate contesta aceasta decizi?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:25, 1 Aprilie 2019
Pe decizia de impunere gasiti mentionata procedura de contestare.
Da,intenționez sa contest. Eram doar curioasă ,pana ajung la ANAF, sa înțeleg pe ce baza au considerat ca ar trebui sa plătesc, având în vedere faptul ca nu am obtinut venituri în 2015/2016/2017 în tara. Mai ales ca eu în 2015 când am fost la medic am plătit când eram în tara deoarece nu eram asigurată.

POPA GHEORGHE a scris:

Pe decizia de impunere gasiti mentionata procedura de contestare.

Este posibil ca in evidentele ANAF sa figurati cu venituri nedeclarate de dvs. Inainte de a contesta puteti cere lamuriri la ghiseu.
Cum conteşti decizia de impunere de la ANAF?
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizii impunere nr.630 - anulare? sonia1978 sonia1978 Buna ziua, In luna aprilie 2019 am primit decizii de impunere nr.630 pt. perioada 2014-2017. Avand in vedere acest comunicat ANAF: \"La inițiativa ... (vezi toată discuția)
Obligatii plata anaf Nanton1958 Nanton1958 Cei de la ANAF, Mi-au transmis in 2019 obligatii de plata(CASS din arenda) din 2016, 2015, este vreo perioada limita pana la care pot sa-mi transmita aceste ... (vezi toată discuția)
Decizie de impunere anuala pentru cass si cas 2017 Victoria.A. Victoria.A. Decizie de impunere anuala pentru CASS si CAS 631-anul 2017 Am primit de la Anaf aceasta decizie de impunere CASS -CAS, pt anul 2017, referitoare la niste ... (vezi toată discuția)