Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie de impunere anuala pentru CASS si CAS 2017
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie de impunere anuala pentru CASS si CAS 2017

Decizie de impunere anuala pentru CASS si CAS 631-anul 2017
Am primit de la Anaf aceasta decizie de impunere CASS -CAS, pt anul 2017, referitoare la niste venituri mici, realizate din inchirierea unui imobil.Si eu, si sotul, am primit la fel, avand de platit fiecare in jur de 1800 de lei, per luna fiind sume intre 140 si 240, chiria incasata fiind de 600 de lei, sau chiar 500, nu mai retin. Ce pot face? gasesc inexplicabil, aberant. Sotul plateste contributiile prin angajator, iar eu sunt persoana cu handicap- detin certificat de handicap. Cu multumiri.
george-neagu, moderator
Trebuie sa mergeți împreuna la ei la ghișeu și sa lămuriri situația.
Pentru dumneavoastră, ei nu au se unde sa cunoască situația dumneavoastră de persoana cu handicap.
Pentru soț, nu contează ca in același timp mai are și un contract de munca valabil.