Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Legislatie dobanzi si penalitati de intarziere plata ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Legislatie dobanzi si penalitati de intarziere plata salariul necuvenit

Am de recuperat de la o persoana care nu mai este angajat(pensionar) o suma platita din 2018. Ce dobanzi si penalitati ii aplic daca doreste sa-i restituie in rate lunare si de cand ? De la instiintare(12.03.2019) sau de la data platii eronate( 12 iulie 2018) ? Doar Legea 53/2003 art.256,257 ????
llumy, utilizator