avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... CONTRACT DE ARENDARE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

CONTRACT DE ARENDARE

Buna ziua ! As dori sa stiu, in calitate de arendator ( P.F.), care sunt ultimele reglementari in vigoare (temeiul legal) pentru arendarea unui teren (0.7 ha) agricol, extravilan, arendasul fiind o "Intreprindere individuala.....X''.Mai precis ma intereseaza : ultimul model de contract de arendare; unde se inregistreaza acesta; daca se depun declaratii fiscale si care ar fi acestea; daca se impoziteaza venitul obtinut din arenda de catre arendator (taxe, impozite datorate), etc. Solicit aceste informatii deoarece am observat ca au avut loc foarte multe modificari in legislatie, referitor la acest subiect. Va multumesc, va doresc o zi frumoasa si mult succes in ceea ce faceti.

Alte discuții în legătură

Contract de arendare Marianaaa Marianaaa Buna ziua ! As dori sa stiu, in calitate de arendator ( P.F.), care sunt ultimele reglementari in vigoare (temeiul legal) pentru arendarea unui teren (0.7 ha) ... (vezi toată discuția)
Contract de arenda intre doua persoane fizice AlinaMarinFlorea AlinaMarinFlorea Buna ziua, as dorii sa stiu daca pot face un contract de arenda doua persoane fizice.Trebuie neaparat sa ai firma ca sa poti lua in arenda pamant?Ar exista ... (vezi toată discuția)
Va rog mult sa-mi spuneti daca avand un teren agricol extravilan ... ComN ComN Va rog mult sa-mi spuneti daca avand un teren agricol extravilan de 5 ha , cu contract de arenda pe 7 ani il pot vinde si daca da cum sunt conditionata? ... (vezi toată discuția)