Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalcul pensie grupa 1
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalcul pensie grupa 1

Buna seara,

Am lucrat 22 de ani grupa 1, care ar fi pensia cuvenita in urma recalculari dupa noua lege tinand cont ca punctul total acumulat este de 57,3 ?

Multumesc,
O seara placuta.
Ce stagiu complet de cotizare aveti ?
Cand v-ati deschis drepturile ?
Stagiul complet utilizat la determinarea punctajului mediu anual:
Conditii normale: 35 de ani
Conditii special de munca: 30 de ani
Stagiu complet de cotizare utilizat la determinarea punctajului mediu anual la data de 31.12.2015 : 20 ani
Drepturile au fost deschise la 27.05.2006
mciprian1, utilizator
Din cele postate rezulta ca ati lucrat in minerit,
Oricum, intrati in recalcularea de pe legea 221/2018.
Postati:
-Total stagiu de cotizare
-Din ce se compune acesta
-Punctajul mediu anual de pe un cupon
-Punctaj mediu anual din decizia de recalculare pe legea 221/2018.
Daca ati mai lucrat dupa deschiderea drepturilor.