Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare femeie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare femeie

Anul trecut am optat pentru continuarea activitatii si dupa indeplinirea conditiilor standard de iesire la pensie, conform deciziei CCR de anul trecut, conform careia femeile pot continua activitatea pana la 65 de ani. Pot solicita iesirea la pensie inainte de implinirea varstei de 65 de ani ?
Am gasit raspunsul pe forum. Pot sa solicit pensionarea.