Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Adeverință lucru în acord fabrica de calculatoare ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Adeverință lucru în acord fabrica de calculatoare ICE FELIX

În perioada din 1 septembrie 1981 până în martie 1999 am lucrat la fabrica de calculatoare ICE Felix. Am ne voie de o adeverință pentru lucru în acord. În prezent fabrica nu mai există și nu pot obține nici o informație în legătură cu modalitatea de a obține această adeverință. Cum pot afla unde se găsește arhiva și de unde pot lua această adeverință?
Incercati la Registrul comertului sa aflati ce firma a preluat activele fostei ICE Felix.
La arhivele nationale din Buc. sau la o firma specializata in depozitare arhive puteti gasi fosta arhiva a firmei unde ati lucrat.
ICE Felix – Fabrica de Calculatoare Electronice SA nu este radiata de la registrul comertului.

ICE Felix – Fabrica de Calculatoare Electronice SA a depus o cerere de insolvență la Tribunalul București, la 14 august 2018.

In 15.01.2019, Tribunalul respinge cererea de deschidere a procedurii insolvenţei formulată de către debitoarea S.C. Ice Felix - Fabrica de Calculatoare Electronice S.A..

Adresa:
Str. ING. GEORGE CONSTANTINESCU nr. 2-4,mun.Bucuresti, sect 2
Cornel Vasile, Consilier juridic