Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pot sa recuperez contravaloarea CAS in perioada ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pot sa recuperez contravaloarea CAS in perioada 2016-2017?

Pot sa recuperez contravaloarea CAS in perioada 2016-2017 virata de firma privata la bugetul de stat tinand cont ca sunt incadrat cu CIM pe perioada nedeterminata, fiind pensionar militar la limita de varsta?
Codul fiscal in vigoare in anul 2016-2017, prevede la Titlul V neobligativitatea asigurarii in sistemul, public de pensii a pensionarilor militari, care sunt scutiti de la plata contributiilor sociale in conformitate cu art. 141 litera b din legea 227/2015 cu modificarile si completarile ulterioare. Consider ca nici eu, nici angajatorul nu datoram CAS pentru veniturile obtinute de catre mine. In aceasta situatie cum sa procedez ?
george-neagu, moderator