Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Exceptii de la plata CAS-ului
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Exceptii de la plata CAS-ului

Conform Art 141 litera b din Legea 227/2015 pensionarii militari care lucreaza in domeniul privat pot beneficia de cuantumul CAS-ului.Cum procedeaza angajatul in acest sens pentru a putea beneficia de cuantumul CAS-ului ?
Militarii au un sistem propriu de asigurari sociale? Nu stiam. Avocatii, de exemplu, au.
Astept un raspuns strict la intrebarea pusa de mine referitoare la art 141 litera b din Legea 227/2015. Multumesc !
ineu1968, utilizator
Bina macar ca acum ati aflat.AU un sistem propriu !