Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA evaluare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

evaluare

buna seara...ce taxa se plateste ptr evaluarea unui imobil de catre un expert in imobiliare ..multumesc
Fiecare expert cere cat crede de cuvinta , in functie de locul unde este imobilul , daca este spatiiu comercial , locuinta sau destinatie industriala , cat de nemancat este expertul , cati clienti are , ce chirie plateste , perioada in care este facuta evaluarea , etc.
Cam 250 e cel mai ieftin expert , cu factura si dosar de evaluare .

250 e cel mai mic pret pe care l-am intalnit , cu toate ca mie mi-a luat si mai putin , dar am compensat cu alte servicii .

Sunt foarte multi experti evaluatori activi pe acest forum , carora le puteti face o cerere oferta pret .
Tariful unei evaluari se negociaza ca orice alt contract de prestari servicii si difera in functie de proprietate(nu de valoarea acesteia ci de felul ei).Aveti grija sa solicitati serviciul unui evaluator ANEVAR