Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Este legal?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Este legal?

Buna ziua,
In situatia in care faci un internship de 3 luni ,la o firma privata si este neplatit, iar ei incheie cu tine un contract de voluntariat este legal?Eu nefiind studenta .
Am observat ca elibereaza si adeverinte de practica pt studenti .
Societatile comerciale nu pot incheia, potrivit Legii 78/2014, contracte de voluntariat ...puteti depune o sesizare la ITM.