Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Poprire ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Poprire ANAF

Bună ziua. Anul trecut anaf ul a pus poprire pe contul contul soției(552Ron), cont în care se virează doar alocația copilului. Noi am achitat aceasta suma, și ni sa spus ca în 3 zile ni se va ridica poprirea de pe cont, ,ba chiar mai mult. În cont încă apărea poprirea pe 552. După 3 sau 4 săptămâni, au retras și acei bani din cont. Doresc sa știu ce putem face? Noi am achitat în total 1200 RON, dar poprirea era de doar 552 RON. Exista cumva posibilitatea de a da în judecata ANAF ul?
Faceți contestație la executare, și cereți tot în acea acțiune întoarcerea executării silite.