Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Bună seara. Mama soțului meu a decedat acum 3 ani iar soțul și fratele lui nu au făcut succesiune. Soacra mea avea cota parte doar din partea mamei ei. Are certificat de moștenitor iar ea mai are 5 frați și ei au cota parte de la ambii părinți. Tatăl lor a decedat de curând iar ei vor sa vândă apartamentul. Va rog as dorii sa aflu dacă soțul și cumnatul meu trebuie sa deschidă succesiunea pe care știu ca în mod normal trebuia deschisa după decesul mamei lor. Va mulțumesc!
Buna seara,
Trebuie dezbatuta succesiunea atat dupa soacra cat si dupa socru.