avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... inselaciune
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

inselaciune

buna seara
suntem un grup de 15 persoane care sau inscris la un curs de electrician prin fonduri europene.
la inceput ni sa promis , masa calda in fiecare zi, subventii , transport platit .
ne am crezut in iei , ne au dat de semnat mai multe foi din contract , am semnat dar nu era stipulat asa ceva.
acum noi numai putem sa venim la acest curs, deoarece avem costuri mari si iei ne ameninta ca trebuie sa le platim cursul.
din cate stiu aceasta se cheama inselaciune.
ce este de facut?

Alte discuții în legătură

Înșelăciune curs vasile333 vasile333 buna seara suntem un grup de 15 persoane care sau inscris la un curs de electrician prin fonduri europene. la inceput ni sa promis , masa calda in fiecare ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am participat ca cursant la un proiect finantat prin ... Frank29 Frank29 Buna ziua! Am participat ca cursant la un proiect finantat prin fonduri europene. Am semnat un contract in care stipula ca la sfarsitul cursului voi primi o ... (vezi toată discuția)
Subventie posdru ContSters143145 ContSters143145 Care sunt criteriile in functie de care se acorda sau nu subventii cursantilor care participa la cursuri de calificare pe proiecte europene? Cine stabileste ... (vezi toată discuția)