Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intre cei vii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intre cei vii

mama bolnava dementa si fara buletin a fost dusa la notar prin care au facut o conventie unde renunta la acei bani si au facut intelegere de folosirea aleei de acces fiind valabila intre cei vii
in caz de instrainare prin acte intre cei vii cel care pastreaza proprietatea urmeaza sa negocieze cu noul proprietar
Ce inseamna intr cei vii?
sa inteleg ca atunci cand se va vinde imobilu o sa avem probleme?
Care bani? Care alee?
Fiți mai explicita.
Buna ziua. Nu am inteles nimic, dar daca are dementa si exista acte medicale in acest sens..poate semna si ca este Tutankamon, pentru ca nu conteaza.