Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Asistent Medical Principal cu Studii Superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Asistent Medical Principal cu Studii Superioare

Buna ziua
Sunt angajat intr un spital de stat incadrat in functia de Asistent Medical Generalist Principal, in anult 2018 am absolvit Facultatea de Asistenta Medicala Generala.
Intrebare : spitalu in care imi desfasor activitatea este obligat de vreo lege in vigoare sa ma promoveze conform diplomei de licienta obtinuta pe postl de Asistent Medical Generalist Principal cu Studii Superioare? Si daca da care este acea lege
Va multumesc.
Nu este obligat , dar o poate face ...