avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificări la legea adopției
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificări la legea adopției

Au fost afoptate mdificarile la kegea adoptiei / au intrat in vigoare modificarile propuse de guvern in 2018 ?
Multumesc
Mihai onofrei
Ultima modificare: Vineri, 19 Aprilie 2019
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Mihai2811 , utilizator 18:48, 19 Aprilie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu încă, proiectul de lege a fost votat doar în Senat:
[ link extern ]

Ca să devină lege trebuie votat și în Camera Deputaților, apoi promulgat(ă) de președinte și publicat(ă) în Monitorul Oficial.
Daca am adoptat un copil , sentinta definitiva fiind data in Ian. 2019,, la intrarea legii in vigoare ( dupa publicarea in MO) pot beneficia de indemnizatie ?
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea cametei Teemo Teemo Am o dilema legata de legea cametei proaspat adoptata. Sunt (ne)fericitul partas al unui contract de imprumut dubios. Din cate am inteles a fost adoptata de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil-schimbari adriana12_12 adriana12_12 Buna ziua, va rog sa imi spuneti daca noul proiect de lege privind indemnizatia crestere copil se aplica si pentru mamele in concediu dar cu optiunea fara ... (vezi toată discuția)
Punct pensie 40% respectiv 45% herling herling In Senat s-a aprobat de la 1,01.2017 punctul de la 40% din salariul mediu. .Cand se afla pe ordinea de zi la Camera.Deputati si ce nr.are proectul de ... (vezi toată discuția)