Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Modificări la legea adopției
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Modificări la legea adopției

Au fost afoptate mdificarile la kegea adoptiei / au intrat in vigoare modificarile propuse de guvern in 2018 ?
Multumesc
Mihai onofrei
Manuela Rășină, administrator
Nu încă, proiectul de lege a fost votat doar în Senat:
[ link extern ]

Ca să devină lege trebuie votat și în Camera Deputaților, apoi promulgat(ă) de președinte și publicat(ă) în Monitorul Oficial.
Daca am adoptat un copil , sentinta definitiva fiind data in Ian. 2019,, la intrarea legii in vigoare ( dupa publicarea in MO) pot beneficia de indemnizatie ?
Multumesc