avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

Buna seara ,sunt din hunedoara ,mutata in timisoara cu sotul si sunt co asigurata in decembrie 2018 mi-am dat demisia de la locul de munca si in ianuarie am aflat ca sunt insarcinata acum am 4 luni jumate ,la sfarsitul lunii septembrie o sa nasc ,
Oare pot beneficiia de ceva bani ,idemnizatie
Am lucrat ca si cosmeticiana si maseuza la un salon
Ultima modificare: Duminică, 21 Aprilie 2019
Cornel Vasile, Consilier juridic
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:22, 29 Iulie 2019
Perioada eligibila pentru CCC : octombrie 2017 - septembrie 2019.

Care este perioada lucrata, de la...pana la ... ?
Decembrie 2016...decembrie 2018
Daca da ,ce acte ar trebuii
Daca angajatorul nu vrea sa mi le de,-a ,pot vorbii cu contabila sau la anaf
Pt a scoate adeverinta ?
Multumesc
In speta, beneficiati de indemnizatia pentru CCC.

Detalii despre actele necesare întocmirii dosarului pentru obținerea indemnizației pentru creșterea copilului :
[ link extern ] /

Vorbiti din timp la AJPIS sa va spuna ce trebuie adus daca angajatorul nu va elibereaza actele necesare...
Am vorbit cu contabila de la fostu loc de munca si a spus ca nu beneficiez de idemnizatie ,doar de alocatia de 200 lei

Alte discuții în legătură

IndemnizaȚie creȘtere copil merchez ioana merchez ioana Dacă am lucrat perioada 05.09.2016- 31.08.2017, apoi am avut întrerupere 3 luni, după m-am angajat de la 1.12.2017 până în prezent. Copilul se naște la ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil Robertzap14 Robertzap14 Buna ziua , Va rog sa ma sfatuiti/indrumati in privinta CCC Situatia fiind urmatoarea : Sunt gravida , data prezumtiva a nasterii ar fii in luna ... (vezi toată discuția)
O sa beneficiez de indemnizatie pentru creșterea copilului? ada-adutza ada-adutza Sunt angajata din data de 12 Noiembrie 2018. Începând cu data de 1 Iunie voi intra pe risc maternal deoarece lucrez in condiții de munca ce necesita efort ... (vezi toată discuția)