Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Calomnie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Calomnie

Am ramas insarcinata cu sotul acum 2 ani si avem o fetita. Cand eram gravida un vecin care atunci avea 16 ani s-a dus la magazin si acolo a zis ca el e tatal copilului si ca am intretinut relatii sexuale cu el, ceea ce nu e adevarat. Din aceasta cauza m-am certat cu sotul si cu soacra si a trebuit sa parasesc caminul conjugal. Ca nu am mai putut suporta certurile cu sotul si cu soacra. In tot acest timp sotul nu mai mai dat bani si nu a venit pe acasa si nici nu vrea sa faca test de paternitate la copil. Nici nu m-au lasat sa ii fac plangere la politie amenintandu-ma ca ma bat daca ii fac de rusine zicand ca acum sa imi cresc copilul cum pot daca l-am inselat ceea ce nu e adevarat. Am si martori cum ca acel vecin a zis ca e copilul lui. Acum mai pot sa fac plangere impotriva lui daca au trecut 2 ani de cand a zis ca e copilul lui. Va multumesc
Sotul va e sot sau nu?
Daca nu, las-o asa si zi mersi ca ai scapat de el.
gi-jane2, moderator