Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu e platita contributia la casa de pensie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu e platita contributia la casa de pensie

Acum 2 luni am solicitat de la casa de pensii de care apartin cu domiciliul o adeverinta cu stagiul de cotizare.
Nu a fost o surpriza prea mare, avand in vedere ce patesc colegi de-ai mei care ies la pensie, dar am constatat ca din anul 2005 si pana in luna 12 2018 sunt platite doar perioadele in care am fost in concediu medical, cand aceste contributii au fost virate din nu stiu ce fond de sanatate.
In rest absolut toate lunile scrie in dreptul lor ZERO
Intrebarea e: daca maine vreau sa-mi scriu demisia ce trebuie sa cer angajatorului si cum il pot obliga sa plateasca absolut tot din urma?
Multumesc?
Sper din suflet sa nu primesc la fel de multe raspunsuri ca la intrebarea pusa aici referitoare la recuperarea grupei de munca.
O zi buna tuturor!
Numai printr-o actiune in instanta poate fi obligat la plata.

p.s.
Trebuie să înțelegeți că nimeni nu este obligat să răspundă întrebărilor dumneavoastră. Consultanţii care participă la discuţii în forum o fac voluntar, fără a fi motivaţi în vreun fel de Avocatnet.ro.
Cornel Vasile, Consilier juridic