Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Termenul legal de emitere a deciziei de incetare a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Termenul legal de emitere a deciziei de incetare a suspendarii contractului de munca.

Daca unui angajat i s-a suspendat contractul de munca pentru ca si-a luat concediu fara plata, care este termenul legal limita de emitere a deciziei de incetare a suspendarii contractului de munca, tinand cont ca la sfarsitul concediului fara plata se prezinta la munca?
Cornel Vasile, Consilier juridic
Avand in vedere ca operarea in REVISAL se efectueaza in baza unui document emis de angajator, in tacerea legii,consider ca decizia de incetare a suspendarii c.i.m. trebuie emisa de catre angajator pana cel tarziu in ziua anterioara datei incetarii suspendarii, (data transmiterii in REVISAL a incetarii suspendarii, )