Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... La Fondul de reparatii al blocului gestionarea lui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

La Fondul de reparatii al blocului gestionarea lui trebuie sa fie de acord proprietarii

Buna ziua locuiesc in Floresti Cluj intr-un bloc de locuinte presedintele sta si el cu mine in bloc ,administatia este o firma banii stransi pentru fondul de reparatii ii cheltuie presedintele cum vrea el fara intrebe sau sa convoace adunare generalaeste in regula asta..la .un apartament care este firma si intra din strada trebuie sa platim noi curatenia pe scari d-na care face curatenie fiind nevasta presedintelui...in loc sa platim 10 lei de apart cat s-a stabilit asa platim in plus
In fondul de reparații pot sa intre reparații curente ( schimbarea unui senzor , reparație ușă intrare , reparație interfon , avaririi la coloanele de apă și canalizare etc. ) care nu necesită convocarea Adunării Generale . In fondul de reparații pot să intre investiții mai mari care necesită un timp mai indelungat pt. ca scopul să fie atins aici intervine A.G. care stabileșe cotele de contribuție .

In legătură cu sediul firmei de adm. este corect ca acest serviciu să nu fie inclus in cheltuielile Asociației și să fie suportat de firma de adm.