Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TERMENUL DE PLATA A ROVINIETEI
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TERMENUL DE PLATA A ROVINIETEI

DACA AM CIRCULAT AZI FARA ROVINIETA VALABILA, CAT TIMP AM LA DISPOZITIE PENTRU A CUMPARA ROVINIETA ?
Era o prevedere ca pana la orele 23.59 din ziua urmatoare, dar care este actul normativ ce stabileste ?
Verificati In OG nr. 15 din 24 ianuarie 2002 privind aplicarea tarifului de utilizare și a tarifului de trecere pe rețeaua de drumuri naționale din România
[ link extern ]
ESTE OK, va multumesc frumos.