avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 764 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... TERMENUL DE PLATA A ROVINIETEI
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

TERMENUL DE PLATA A ROVINIETEI

DACA AM CIRCULAT AZI FARA ROVINIETA VALABILA, CAT TIMP AM LA DISPOZITIE PENTRU A CUMPARA ROVINIETA ?
Era o prevedere ca pana la orele 23.59 din ziua urmatoare, dar care este actul normativ ce stabileste ?
Cel mai recent răspuns: juridic avastar , utilizator 00:46, 8 Mai 2019
Verificati In OG nr. 15 din 24 ianuarie 2002 privind aplicarea tarifului de utilizare și a tarifului de trecere pe rețeaua de drumuri naționale din România
[ link extern ]
ESTE OK, va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rovinieta. cipriannicolae cipriannicolae Am uitat sa platesc rovinieta si am trecut pe sub o camera de supraveghere, apoi am oprit dupa aceasta si in decurs de maxim 15 min am platit rovinieta ... (vezi toată discuția)
Rovinieta bubby bubby cum se procedeaza in cazul in care am rovinieta pe 1 an si schimb nr masinii , unde trebuie anuntat ? (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta ispasdina ispasdina Am primit un proces verbal de constatare a contraventiei pentru ca in momentul acela nu aveam rovinieta. Acest PVCC mai are si o instiintare de plata care zice ... (vezi toată discuția)