avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie Si insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie Si insertie

Buna seara. As avea si eu o intrebare. Soția mea si-a facut astazi reluarea forței de muncă, din indemnizația de creștere a copilului. Copilul are 1 an si 7 luni. S-a dus la munca ca sa beneficieze de stimulentul de inserție.
Ea normal are decizia de reluare a muncii in data de 7 mai. Dosarul pentru stimulentul de inserție dorim sa il ducem pe data de 8.
Intrebarea mea este: ea luna aceasta mai ia indemnizatie?
Cel mai recent răspuns: ciorax , utilizator 14:20, 6 Iunie 2019
Am rezolvat. Indemnizația pe luna februarie se da in luna martie. Deci se ia. Va multumesc mult de răspuns.

ciorax a scris:

Buna seara. As avea si eu o intrebare. Soția mea si-a facut astazi reluarea forței de muncă, din indemnizația de creștere a copilului. Copilul are 1 an si 7 luni. S-a dus la munca ca sa beneficieze de stimulentul de inserție.
Ea normal are decizia de reluare a muncii in data de 7 mai. Dosarul pentru stimulentul de inserție dorim sa il ducem pe data de 8.
Intrebarea mea este: ea luna aceasta mai ia indemnizatie?


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulentul de insertie innaflorina innaflorina Buna ziua.Am o nelamurire si eu in legatura cu stimulentul de insertie.Sotul meu lucreaza la o firma si dupa ce am nascut, eu neavand dreptul la indemnizatie ... (vezi toată discuția)
Informatii incepere serviciu inainte de terminarea ccc claudia.dinu claudia.dinu Buna seara, Va rog frumos cateva lamuriri! Concediul de crestere copil de 2 ani se termina pe 8 februarie 2015, urmand ca tatal sa intre o luna in CCC, ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie ionut31 ionut31 buna seara, as dori, va rog mult, o lamurire in ceea ce priveste urmatoarea situatie: eu si sotia avem un baietel de 7 luni jumatate, nascut in februarie ... (vezi toată discuția)