Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie Si insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie Si insertie

Buna seara. As avea si eu o intrebare. Soția mea si-a facut astazi reluarea forței de muncă, din indemnizația de creștere a copilului. Copilul are 1 an si 7 luni. S-a dus la munca ca sa beneficieze de stimulentul de inserție.
Ea normal are decizia de reluare a muncii in data de 7 mai. Dosarul pentru stimulentul de inserție dorim sa il ducem pe data de 8.
Intrebarea mea este: ea luna aceasta mai ia indemnizatie?
Am rezolvat. Indemnizația pe luna februarie se da in luna martie. Deci se ia. Va multumesc mult de răspuns.

ciorax a scris:

Buna seara. As avea si eu o intrebare. Soția mea si-a facut astazi reluarea forței de muncă, din indemnizația de creștere a copilului. Copilul are 1 an si 7 luni. S-a dus la munca ca sa beneficieze de stimulentul de inserție.
Ea normal are decizia de reluare a muncii in data de 7 mai. Dosarul pentru stimulentul de inserție dorim sa il ducem pe data de 8.
Intrebarea mea este: ea luna aceasta mai ia indemnizatie?