Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asociatia de Proprietari are nevoie de operator RSVTI ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asociatia de Proprietari are nevoie de operator RSVTI ?

Buna ziua,

Doresc sa va intreb daca o Asociatie de Proprietari este obligata prin lege sa contracteze un operator RSVTI pentru lifturile din bloc, in conditiile in care avem contract ptr revizii si intretinere pentru acele lifturi cu firma producatoare, care este autorizata ISCIR. Va multumesc, Andrei
Trebuie sa existe contract de prestari servicii intre asociatia de locatari si RSVTI.