Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent insertie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent insertie

Bună seara, as dori si eu sa ma lămuriți cu ceva: beneficiez de stimulentul de inserție pentru copil pana ce copilul face 3 ani în octombrie. Dacă eu intru în concediu fara plata pana in octombrie mai beneficiez de acest stimulent? Sau daca stau doar o lună în concediu fara plata pana găsesc bona la copil mai pot lua stimulentul după? Mulțumesc
Nu mai beneficiati de stimulent daca intrati in CFP.