Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Finii ne-au furat din casă bani și ceva bijuterii. ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Finii ne-au furat din casă bani și ceva bijuterii. Nu am insistat în momentul în care i-am prins să scoată banii, acum mai pot face plângere?

Am niște fini care au furat din casă bani si ceva bijuterii. Am prins-o pe ea cu banii in geantă, ne-am certat,au negat că sunt banii mei, etc. Pentru că îmi era teamă de soțul meu, care are un comportament mai impulsiv dar si hipercardie, nu am insistat foarte mult sa scoată banii,că nu știu cum ar fi reactionat el la vederea banilor.. Mai pot face plângere? Se mai poate dovedi ceva? Mulțumesc mult pentru răspuns!
Ps, nu am stiut ce categorie sa aleg!
Manuela Rășină, administrator
Plângere puteți face, însă va trebui să vă susțineți acuzațiile cu probe. Se pot face cercetări, desigur, însă dacă autorii nu vor recunoaște fapta și nici nu se vor găsi indicii ale comiterii faptei de către cei acuzați, va fi greu să vă recuperați ceva.