Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decontare tratament Turcia
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decontare tratament Turcia

Se pot deconta tratamente/operații din Turcia?
Mentionez ca din 2015 am diagnostic de cancer mamar, în 2017 A metastazat la coloana , operație Turcia,apoi in 2019 metastaza cerebrală, osoasa ,pulmonara si limfatica, operație și tratament din nou Turcia. Sunt profesor invatamant preșcolar din 2000.
Ce soluții există?? Casa de Asigurări sau Sindicatul la care sunt afiliata ??
Luati legatura cu CJAS si vedeti conditiile in care puteti beneficia de decontare de cheltuieli. Va trebui sa depuneti un dosar la CJAS. Primiti la registratura ce trebuie sa contina acest dosar.
Sindicatul va poate acorda un ajutor material/ banesc daca in regulamentul de functionare al sindicatului exista prevederi in acest sens.