Forum Discuţii juridice Executare silită Plata in urma unei sentinte definitive
Discuție deschisă în Executare silită

Plata in urma unei sentinte definitive

Buna ziua,

In urma unei sentinte judecatoresti,fostul sot a fost obligat la plata unor daune catre mine. A inceput sa plateasca cand are el chef. Intrebarile mele sunt: are voie sa plateasca cat si cand vrea el? Daca apelez la un executor judecatoresc,pot obtine toata suma de la el? Sau la un termen poate platit tot cat vrea el sub scuza ca nu are mai mult?
daca nu are bunuri, i se poate retine doar 1/3 din salariu.
Are bunuri
atunci ghinionul lui, daca apelati la excutor, ramane fara ele, va plati si cheltuieli de executare.