Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vouchere de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vouchere de vacanta

Am o intrebare cu privire la acordarea acestor vouchere de vacanta. Sotia lucreaza intr-un spital judetean si toti au rimit aceste vouchere in afara de UPU si celelalte sectii care tin de DSP. Din DSP au primit si alti medici vouchere. Este obligatoriu sa primeasca toti angajatii drepturi egale sau se pot da acestea dupa diferite criterii?
Angajatorii, împreună cu organizațiile sindicale legal constituite sau, acolo unde nu este constituit un sindicat, cu reprezentanții salariaților, stabilesc prin contractele colective de muncă sau prin Regulamentul intern, după caz, clauze privind acordarea biletelor de valoare.