Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Voucher vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Voucher vacanta

Bună ziua. Sunt angajata la stat din iunie 2017.din februarie 2019 am întrat în concediu de risc maternal pana acum 20 iunie 2019..din 21 iunie întru în concediu prenatal. Mi s-a spus ca nu beneficiez anul acesta de tichete de vacanta. Este corect? Atâta timp cât sunt încă angajata lor. Va multumeac
Trebuie vazut ce scrie in procedura operationala privind modul de acordare a voucherelor de vacanta, intrucat angajatorii, împreună cu organizațiile sindicale legal constituite sau, acolo unde nu este constituit un sindicat, cu reprezentanții salariaților, stabilesc prin contractele colective de muncă sau prin Regulamentul intern, după caz, clauze privind acordarea biletelor de valoare.
Cornel Vasile, Consilier juridic