Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... stimulent insertie tata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

stimulent insertie tata

Buna ziua. Daca mama beneficiaza de indemnizatie pentru cresterea copilului si nu revine la munca inainte de implinirea varstei de 2 ani a acestuia cu minim 60 de zile fiindca nu mai doreste sau nu mai exista firma la care aceasta a fost salariata, tatal poate beneficia de stimulentul de insertie (pentru acelasi copil) pana la implinirea varstei de 3 ani a copilului respectiv? Multumesc!!!
Ar fi bine ca tatal sa intrebe la AJPIS ...