Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Obligatie racord canalizare
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Obligatie racord canalizare

Buna ziua,
Am o casa de 6 ani. Strada este domeniul public. Apa, gaz, curent-executate de noi. Acum am primit o informare (primarie) ca sunt obligata in termen de 3 luni sa ma racordez la sistemul de canalizare existent sau nou înființat ( legea 241/2006 art. 31(alin.14) si art.40(alin.3)). Precizez ca pe strada nu este canalizare si am o fosa septica (doua camere). Cel mai apropiat camin e la cca. 75 de m, pe alta strada. Sunt obligata sa ma leg in reteaua de canalizare? Multumesc
Buna ziua! Ați aflat cum trebuie să procedați ?Și eu mă aflu într-o situație asemănătoare!