Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tichet de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tichet de vacanta

Buna ziua!
Vă adresez cu urmatoarea nelamurire: sotul meu este angajat la primarie ca sofer cu o norma intreaga,iar la scoala generala cu 4 ore ca sofer de microbuz scolar.De la primarie a primit tichete de vacanta in noiembrie 2019.Intrebarea mea este daca la scoala si femeia de serviciu cu o jumatate de norma a primit voucher,oare el n-ar avea acceasi drept,sau are voie doar de la serviciul principal???
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
În cazul salariaților angajați în baza unui contract individual de muncă cu timp parțial, precum și în cazul cumulului de funcții, biletele de valoare, cu excepția tichetelor cadou și tichetelor culturale, pot fi acordate numai de către angajatorii unde salariații în cauză își au funcția de bază, potrivit legii.