Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Constructie in intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Constructie in intravilan

Langa casa mea din localitatea Heresti jud.Giurgiu cineva a cumparat un loc si dorete sa construiasca un obiectiv industrial si de depozitare exact in mijlocul unei zone cu case fapt ce va produce mult zgomot,poluare,inconfort pentru cetatenii care au habitatul in propiile case din mosi stramosi.Este o lege care sa reglementeza acest aspect?Va multumesc.
florindanB, utilizator
cand se apuca de construit mergeti la Inspectoratul de stat in constructii Giurgiu cu adresa in
str. Bucureşti, bloc 105, scara B, mezanin -Jud Giurgiu
Tel: 0246 211 306
Fax: 0246 213 206
si depuneti o sesizare la inspectorul sef Bardaune P.

Da legea mediului !
Va multumesc mult.