Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... formular E 121
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

formular E 121

M-am mutat definitiv in Ungaria Sint pensionara Cum pot obtine formularul E121 online? Am 73 ani si umblu greu multumesc
Persoanele care solicită formularul E 121 vor depune la sediul caselor de asigurări o cerere însoţită de următoarele documente:
a) copie de pe cartea de identitate/buletinul de identitate;
b) copie de pe decizia de pensionare;
c) dovada reşedinţei pe teritoriul altui stat membru, pentru solicitantul de pensie şi membrii de familie.
Cornel Vasile, Consilier juridic