Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Greseala nume prenume in dorar civil
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Greseala nume prenume in dorar civil

Buna ziua,
Intrebarea mea este daca in dosar este gresit numele si prenumele meu , mentionez ca s a dat intre timp si sentinta in fara de recurs pot sa ma leg de acest detaliu ca in dosar peste tot apare numele si prenumele gresit?

Sau doar pot merge pe recurs?
~ Conținut șters la cerere ~
Identificare se face dupa CNP, CI, serie numar, greseli de nume sunt acceptate cat timp identificarea nu este afectata.

Puteti sa va legati de acest lucru? Da puteti daca convingeti avocatul, sansele sa se schimbe ceva mai mult de corectura sunt mici, eu as merge pe recurs

Nu ati mentionat pentru ce? si banuiesc ca e succesiune, in cartea funciara se admit greseli de maxim 2 litere - acest detaliu s-ar putea sau nu sa va foloseasca in situatia dumneavoastra. Se aplica si la titlurile de proprietate
~ Conținut șters la cerere ~