Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie handicap grad 2
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie handicap grad 2

Soacra mea era avea pensie de urmași și beneficia și pensie de handicap suferea de insuficiența cronica făcea dializa ,a murit în data de 21 aprilie pe luna aprilie a luat și pensia de urmași și pensia de handicap ,luna lui Mai mai beneficiază de pensia de handicap și de cea de urmași ??? Și dacă da cum o poate recupera???mulțumesc!
Nu.
Mulțumesc frumos !
Ce nu înțeleg eu de ce ia mai venit și pe luna aceasta indemnizație de handicap ?? Sa fie o greșeală?
indemnizatia vine cu o luna in urma ,adica in mai avenit pentru aprilie.
Indemnizația de handicap se plătește cu o lună în urmă. Abia acum în luna mai, ia venit pentru luna aprilie. Cea din aprilie a fost pentru luna martie.