Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Înregistrare mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Înregistrare mijloc fix

Buna ziua! Am cumpărat un mijloc fix in valoare de 67 000 EUR. Cursul contractului este din data de 17.04.2019. Plata se face in 3 transe. 20% avans, 60% la livrare și 20% după 30 zile de la livrare. Procesul verbal de Recepție îl am cu data de 15.05.2019. Cum înregistrez in contabilitate facturile de avans si transe si mijlocul fix? Si ce curs folosesc? Va mulțumesc
Mimita5, utilizator